Hambeton Teras Su Yalıtımı

Rutubetlenme Sorunu Var İse ;

Rutubetlenme sorunu bulunan ve üzerinde derin çatlak bulunmayan hambeton alanlarınızda yüzeyden her türlü toz,kir,yağ vb. malzemeden arındırıp DKS 120T ürünümüzü kış ve bahar aylarında 1 birim malzeme 5 birim su ile ; yaz  aylarında ise bir birim malzeme 8 birim su olacak şekilde su ile seyrelttikten sonra terasınızın gider ağzını kapatıp havuz şeklinde dolduruyoruz.Seyreltilmiş ürün yaklaşık 4,5 saat yüzeyde kalıyor.Bu süre zarfında yarım saatte bir ; malzemenin yüzeye eşit yayılması amacıyla bir fırça yardımıyla malzemeyi gezdiriyoruz.Uygulama süresi sonunda zeminimiz beton olduğu için malzemenin neredeyse tamamını emecektir.Beyaz partiküller kalması halinde bunları da yüzeye fırça yardımıyla iyice yedirip zemini kurumaya bırakıyoruz.Ürünün mevsime bağlı olarak 24 Saat içinde kuruması  gerçekleşmektedir. Sonra Zemininizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

1/3

Eğer terasınız su akıtıyor ise ;

Su akıtma problemi bulunan hambeton teraslarda mevcut yüzeylere yalıtım kaplama malzemesi ile su yalıtımı gerçekleştirilmektedir.

 

İlk olarak zemin her türlü toz, kir, yağ ve benzeri malzemelerden arındırılır.Sonrasında zemin seyreltilmiş DKS 120T ürünü ile astarlanır. Zeminde kılcal çatlaklar olması halinde DKS TECO  , derin çatlaklar olması halinde ise DKS 140SE 2K çift komponentli su yalıtım kaplaması ile yalıtımı yapılarak izolasyon uygulaması tamamlanmış olur.

Bu uygulamaların sonunda yüzeyde eksiz , UV Dayanımı yüksek , boyanabilir bir yüzey kaplaması elde edilir.Ürünün priz alma süresi sonunda terasınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.Bu ürünlerle yapılmış olan zemin kaplamalarının üzerinde gezilebilir , sonrasında dilerseniz üzerine seramik , mermer ,karo , traverten , granit vb. malzemelerle kaplama yapabilirsiniz.

1/3
Müşteri Hizmetleri
Ödeme & Kargo
Bilgi Edinme
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2016 by DKS Yapı ve İzolasyon Kimyasalları .All Rights Reserved.