İç Mekan Duvar Yalıtımı

Kullanılacak Ürünler : (DKS-120W ; DKS-160SF)

Bu uygulama geniş anlamda önüne geçilemeyen duvar içi rutubetlerin kesilmesinde kullanılır.

Dışarıdan yapılan tüm müdahaleler sadece duvarın dış yüzeyindeki nem alımını önler.Bu tür uygulamalar sadece suyun daha yükseklere tırmanmasına imkan tanır ,para ve emeğin boşa gitmesi demektir.

Uygulama esasları: öncelikle hasar görmüş yada hasara maruz kalma ihtimali olan duvarlara zeminden 30 cm yukarıda 50 cm aralıklarla hortum girecek kadar delikler açılır.Daha sonra bu deliklerden içeriye hazırlamış olduğumuz DKS 120W ürünümüz hortum yada huni yardımı ile enjekte dedilir .

Ortalama bir duvarın her 1 metresi için 4 Kg Ürün1'e 5 su ilave edilerek Duvar içine enjekte edilir(örnek olarak 10 metrelik duvara 10*4kg=40kg ilaç ,40*5kat =200kg su ile karıştılarak açılan deliklerden duvar içine verilir)Duvar içine ilaç verme işlemi bittikten sonra hava şartlarına göre 10-15 gün kurumaya bırakılır.

Kuruma süresi, sonunda yüzeydeki hasarlı sıvalar kazınır.Kazınan sıvanın yerine DKS-160SF ile hazırlanan harçla sıva yapılır.

Harcın hazırlanması: Sıvanın kalınlığına göre ince yada kalın kum kum kullanılır 2 birim kum 1 birim çimento karışımına sadece DKS -160 SF ilave edilerek harç karılır.(Ürün Yazın 1'e 2 ,Kışın 1'e 1 sulandırılarak kullanılır )harcın fazla gevşek olmamasına dikkat edilmelidir.Harç katılaşmaya karşı sık sık karıştırılmalıdır. Harç 1 saat içinde tüketilmelidir.

Sıva tamamen kuruduktan sonra boya yada alçı işlemi yapılabilir.

Müşteri Hizmetleri
Ödeme & Kargo
Bilgi Edinme
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2016 by DKS Yapı ve İzolasyon Kimyasalları .All Rights Reserved.