Teras ve Balkon Su Yalıtımı

1- RUTUBETLENME OLAN ,KILCAL ÇATLAKLARI BULUNAN ALANLAR İÇİN 

(Hambeton , Seramik,Mermer,Mozaik,Traverten Kaplı Alanlar için )

Kullanılacak Ürünler:  DKS-120T (400gr/m2)

 Uygulamanın amacı:Teraslardaki tabya betonlarında bulunan kılcal çatlak ve gözeneklere DKS-120T Ürünü emdirilerek betonu geçirimsiz hale getirmek.uygulama aşamasında suyun geçtiği yerlerden geçen ürün kurumaya bırakıldıktan sonra  geçmiş olduğu kılcal çatlak ve gözeneklerde plastikleşerek film tabaka oluşturur ve betonun içine su almasını engeller.

Faydaları:Betonu geçirisiz hale getirdiği için akma ,rutubetlenme gibi sorunları ortadan kaldırır,beton içide bulunan demir donatının korozyona uğramasını engeller ,beton içine su almadığı için donma çözülme olayı gerçekleşmez  binanızın beton ve donatı ömrü uzar

Yüzey hazırlığı:İzolasyon yapılacak alan yabancı maddelerden temizlenir.varsa gevşek ve hasarlı bölgelerdeki malzemeler alınır,giderler kapatılarak DKS-120T ürünü +5Cile+20C  hava sıcaklığında 1'3

+21C ile +30C  arasında  1'e 5,

+30C ile +35C arasında  1'e 7  temiz su ilave edilir  izolasyon yapılacak alana boşaltılarak yaklaşık 3,5 - 4 saat  bekletilir. Muhtemelen beton zeminler tüm ilacı emecektir.Şayet uygulama süresi sonunda fazlalık kalacak olursa  giderlerden bırakılır,kuruması beklenir.Kuruma yazın birkaç saat te kısın 24 saate gerçekleşir.Seramik,mermer,mozaik,traverten vb malzemelerle kaplı alanlarda ise seramiklerin orjinal haliyle kalması için fazla gelen malzeme boşaltıldıktan sonra hafif nemli bir pas-pas veya bez ile yüzeylerin temzilenmesi yeterlidir.

İzolasyonlu alanın kullanımı: İzolasyon yapılan alanları eskisi gibi kullanabilirsiniz,sadece terasta yapılacak tadilat montaj(anten,Güneş enerjisi takılması) gibi durumlarda dikkatli olmalısınız.

2- DAMLAMA BULUNAN ,DERİN ÇATLAKLARI BULUNAN ALANLAR İÇİN

(Hambeton , Seramik,Mermer,Mozaik,Traverten Kaplı Alanlar için )

Aşırı derecede akıtan (damlama bulunan) ,derin çatlakları olan teraslarda uygulanması tavsiye edilir.

Kullanılacak Ürünler:DKS 120T - DKS-TECO Mastik   - Polyethelene File(70gr/m2) - DKS 1402K

Uygulamanın Amacı:Birinci  uygulamanın yeterli olmayacağı durumlarda yapılır kür bitiminde eksiz ,elastik bir kaplama oluşur  ve mükemmel bir sızdırmazlık sağlar.

Uygulama şekli:  Uygulama yapılacak alan bire üç oranında seyreltilmiş DKS 120T ile astarlanır.Hava şartlarına bağlı olarak 1-2 saat içerisinde kuruma gerçekleşir.Kuruma gerçekleştikten sonra  DKS-TECO mastik ; file ile  parapet kenarlarına 10-15 cm bindirilerek çepeçevre dönülür.Gider ağızları yine aynı şekilde su kaçırmayacak şekilde izole edilir . File zemine serilerek  1.kat mastik uygulamasına geçilir,mastik uygulamasında 5'lik badana fırçası kullanılması tavsiye edilir.Kuruduktan sonra 2.kat uygulaması yapılır.İkinci kat  uygulama birinciye göre 90 derece açı ile yapılmalıdır.

Son aşama koruyucu DKS-1402K uygulamasıdır,DKS TECO ile yalıtımı yapılmış  alan iyice kuruduktan sonra DKS 140 2K (10Kg sıvı+8 Kg Toz ) ürünümüzü bir kovaya boşaltın ,size ürünle birlikte vermiş olduğumuz B kompenantı (Toz kısım) el mikseri ile karıştırırken yavaş yavaş ilave ediniz,ürün boya kıvamına gelinceye kadar karıştırınız.Beş dakika bekledikten sonra tekrar üç dakika karıştırınız ve badana fırçası yardımı ile yüzeye sürünüz yüzeyde birikinti bırakmamaya özen gösteriniz. Uygulama iki kat yapılır ,Kuruduktan sonra izolasyon tamamlanmış olur.

© 2016 by DKS Yapı ve İzolasyon Kimyasalları .All Rights Reserved.

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle